Upadłość konsumencka Warszawa

Upadłość konsumencka Warszawa

Skoro tu jesteś to zakładam, że masz dość komornika i windykacji. Wszystko co powinieneś wiedzieć o upadłości konsumenckiej , o sprawach, o których prawdopodobnie nie słyszałeś, napisanych mało formalnym językiem dowiesz się czytając ten wpis. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, które zdobywam po dziś dzień. Skutecznie pomagam na każdym etapie postępowania upadłościowego.
 

Pomogłem oddłużyć się 86 osobom na kwotę ponad 48 milionów złotych*.
* W latach 2019-2022

Albert Ligman

Uważam, że nikt nie zasługuje na cierpienie z powodu długów.

Kiedyś niechętnie – bo wstyd, dzisiaj otwarcie dzielę się tym co przytrafiło się mojej rodzinie i miało wpływ na moją sytuację finansową. Dowiesz się jak możesz radzić sobie z problemami finansowymi. Upadłość konsumencka to jedno z rozwiązań, ale nie jedyne. Dlatego od kilku lat bardzo chętnie pomagam osobom z problemami finansowymi. 

upadłość konsumencka warszawa podstawowe informacje o upadłości
upadłość konsumencka warszawa podstawowe informacje o upadłości

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Uważam, że każdy zasługuje na drugą szasnę.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to używając potocznego języka (i tylko takim będziemy się tutaj posługiwali) proces prawny (proces upadłości) , którego celem jest oddłużenie osoby fizycznej. Procedura upadłości konsumenckiej jest przeprowadzona w taki sposób, aby zaspokoić wierzycieli chociaż w minimalnym stopniu. Nadrzędnym celem postępowania jest oddłużenie, czyli powrót dłużnika do społeczeństwa i funkcjonowanie w nim, a nie pełne zaspokojenie wierzycieli. To oznacza, że w sytuacji gdy zarobki, majątek dłużnika podczas prowadzonego postępowania upadłościowego nie wystarczą na pokrycie długów wskazanych we wniosku, ale dłużnik będzie realizował warunki otrzymania upadłości konsumenckiej (o tym mowa w dalszej części) to zostanie oddłużony – nastąpi Sądowe umorzenie długów – zobowiązań wobec wierzycieli. Właśnie na tym polega upadłość konsumencka, sporządzenie wniosku jest konieczne do rozpoczęcia nowego życia finansowego i spłaty wierzycieli.

Proces upadłości konsumenckiej

1. Bezpłatna konsultacja

Skontaktuj się z nami w dowolny sposób i umów się na bezpłatną konsultację w sprawie upadłości konsumenckiej.

2. Spotkanie

Wszystko Ci wyjaśnimy. On-line lub osobiście w sposób jasny i zrozumiały przed złożeniem wniosku wyjaśnimy Ci wszelkie kwestie dotyczące upadłości konsumenckiej.

3. Wniosek

Zajmiemy się przygotowaniem wniosku o upadłość konsumencką

Dlaczego warto abyś skorzystał z moich usług?
Wiem co czujesz i czego potrzebujesz.
 • Wiem, że nie potrzebujesz więcej problemów. Przeprowadzę Cię przez cały proces bez stresu. Kontakt ze mną wprowadzi spokój w Twoim życiu.

Poszukiwacze długów.
 • Wiele osób wyrzuca dokumenty. Ze mną znajdziesz wszystkie długi – zrobię to za Ciebie.

Upadłość konsumencka bez tajemnic.
 • Zrozumiesz na czym polega upadłość, poznasz wszystkie etapy i będziesz świadoma/y całego procesu. Zanim zdecydujesz się na wniosek zostaną udzielone odpowiednie porady prawne. Wszystko zrozumiałym językiem, a nie prawnym żargonem.
Odpowiedzialna upadłość konsumencka.
 • Moja usługa nie kończy się na napisaniu wniosku. Powiedziałbym, że od wniosku dopiero zabawa się zaczyna. Przygotujemy Cię na spotkanie z syndykiem, będziemy odpisywali na wszystkie pisma, przygotujemy wniosek o plan spłaty lub umorzenie długów i wiele innych. Dopiero gdy wszystkie długi zostaną umorzone nasza współpraca się zakończy. 
0
Przeprowadzonych upadłości
0 mln zł
Na kwotę ponad

Na czym polega upadłość konsumencka?

Instytucja upadłości konsumenckiej. Upadłość konsumencka to jedyna szansa na uwolnienie się od zobowiązań finansowych raz na zawsze, gdy szanse na ich spłatę przekraczają nasze możliwości finansowe. Umorzenie zobowiązań upadłego to inaczej bankructwo,  osób fizycznych nieprowadzących działalności (firmy też mogą). Postępowanie upadłościowe jest przeprowadzone w taki sposób, aby zaspokoić wierzycieli chociaż w minimalnym stopniu. Nie musisz spłacać wszystkiego. Dla niektórych to mało realne, zastanawiają się jak to w ogóle możliwe. Jest to możliwe. Pomogliśmy wielu Polakom się oddłużyć i zacząć godnie żyć. Warto umówić spotkanie i porozmawiać o upadłości konsumenckiej. Dołącz do ludzi, którzy zaczęli Nowe Finansowe życie. Porzuć strach przed nieznanymi telefonami, windykatorami czy komornikami. Skuteczny wniosek o upadłość pozwoli żyć od nowa.

Usługa upadłości konsumenckiej jakkolwiek dziwnie to zabrzmi daje: wolność finansową. Upadłość konsumencka to Twoje prawo, a nie kara. W trakcie przeprowadzenia upadłości konsumenckiej następuje uwolnienie od długów i dalszej spłaty wierzycieli. To rozwiązanie prawne, które w Polsce w takiej formie (forma, która działa) funkcjonuje dopiero od kilku lat. To przywilej wyczyszczenia swojego salda zadłużenia i zaczęcie Nowego Finansowego Życia.

FAQ-najważniejsze pytania i konkretne odpowiedzi.
Kto kwalifikuje się do upadłości?​

Przesłanki ogłoszenia upadłości. Do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej, kwalifikuje się dłużnik, który wykazuje swoją niewypłacalność. Dłużnik jest nie wypłacalny, jeżeli utracił zdolność do regulowania swoich zobowiązań, a opóźnienia w spłacie przekraczają 3 miesiące.

Czy muszę uregulować czyli spłacić w postępowaniu upadłościowym wszystkie swoje długi?

Celem postępowania jest oddłużenie, a nie spłata wszystkich długów przez dłużnika.

Jakie długi nie zostaną umorzone?

Alimenty, długi za przestępstwa oraz grzywny sądowe.

Jaki jest czas trwania postępowania od momentu dostarczenia kompletu dokumentów?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej trwa przynajmniej 12 miesięcy, ale może ten czas się wydłużyć z uwagi na ilość prowadzonych spraw czyli bardzo duże obłożenie w Sądach, w biurze Syndyka lub posiadany majątek. Na nadanie sygnatury sprawy w zależności od Sądu czekamy ok 1-4 miesiące.

Proces upadłości - etapy postępowania upadłościowego?

1. Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości.
2. Uzyskanie postanowienia o ogłoszeniu upadłości.
3. Wyznaczenie syndyka.
4. Spieniężenie majątku dłużnika przez syndyka.
5. Podpisanie listy wierzytelności.
6. Ustalenie i zrealizowanie planu spłaty, lub ustalenie braku planu spłaty.
7. Prawomocne ogłoszenie upadłości wraz z informacją o umorzeniu zobowiązań, które nie zostały zaspokojone w toku postępowania upadłościowego.
8. Nowe Finansowe Życie!

Czy muszę iść na rozprawę do Sądu?

Przed pandemią prawie każdy dłużnik był wzywany na rozprawę o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nie ma się czego obawiać. Taka rozprawa to zwykła rozmowa z Sędzią na temat naszej sytuacji. W trakcie pandemii rozprawy wstrzymano i osoby wnioskujące o upadłość były przesłuchiwane listownie lub nie były przesłuchiwane w toku postępowania. Obecnie tj od 03.2022 roku bardzo rzadko wzywa się na rozprawę.

Co to jest plan spłaty?

Plan spłaty wierzycieli ma 2 funkcje. Zaspokojenie wierzycieli chociaż w minimalnym stopniu oraz nuka terminowego płacenia.W przypadku planu spłaty wierzycieli chodzi o to, abyś chociaż delikatnie spłacił swoje długi (nie trzeba spłacać wszystkich długów, reszta zostanie umorzona) i przede wszystkim, aby zrobić to terminowo.

Czy dokumentacją medyczna związana z ciężkimi chorobami w czymś pomaga?

Tak, ale nie jest to warunek, aby doszło do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Czy mogę ogłosić upadłość jeżeli prowadzę/prowadziłem firmę?

Tak. Na dzień składania wniosku działalność musi być zamknięta (nie zawieszona tylko zamknięta). Jeżeli byłeś prezesem firmy, też możesz ogłosić upadłość. Jeżeli interesuje Cię upadłość lub restrukturyzacja firmy też możemy pomóc.

Czy jeżeli mam egzekucję nieruchomości, to złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości wstrzyma licytację?

Nie. Samo złożenie wniosku nic nie daje. Dopiero postanowienie o ogłoszeniu upadłości (1-4 miesiące) zatrzymuje postępowania komornicze.

Czy jest możliwość, aby dłużnik zachował swoją nieruchomość lub chociaż jedną z kilku nieruchomości?

Praktycznie nie ma takiej możliwości, chyba, że nie było by chętnych do kupna. Pozytywna informacja – rodzina będzie mogła złożyć ofertę syndykowi na zakup, a przez dział finansowy naszej kancelarii możemy zapewnić finansowanie na zakup nieruchomości od syndyka.

Co się stanie z moim majątkiem ( masa upadłości) ?

Jeżeli nie posiadam majątku i jestem w kwiecie wieku, lub przynajmniej w okresie aktywności zawodowej prawdopodobnie z uwagi na brak majątku sąd ustanowi Plan Spłaty w takiej wysokości, abym mógł godnie żyć. Na przykład po 200, 400 zł. Najniższa krajowa jest wolna od Planu Spłaty. Obecnie Plan Spłaty może wynieść maksymalnie 84 miesiące. W praktyce wnosi 24-36 miesięcy. Jeżeli posiadam majątek, zostanie on zlicytowany przez syndyka (rodzina może odkupić) z uwagi na to, że straciłem majątek mogę wnioskować, aby z ceny sprzedaży odliczono mi na pokrycie kosztów zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych przez najbliższe 24 miesiące. Stawka miesięczna ustalana jest wg. średniej ceny wynajmu z mojego miejsca zamieszkania. W przypadku zlicytowania majątku dłużnika Planu Spłaty w większości przypadków się nie stosuje.

Jakie dokumenty są potrzebne do ogłoszenia upadłości?

Umowy, z których wynikają zobowiązania, korespondencja od komorników lub wierzycieli, nakazy zapłaty, wyroki sądów i inne. Pomagamy w skompletowaniu dokumentów. Pomożemy Ci znaleźć wszystkie dokumenty.

Od czego zacząć?

Od umówienia konsultacji, w ramach usługi upadłość ustalimy szczegóły i omówimy plan działania do przygotowania wniosku.

Chcesz o coś zapytać? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. My też kiedyś składaliśmy pierwszy wniosek i wiemy, że całe to zagadnienie na początku może wydawać się skomplikowane.

rozmowa-z-doradca-kredytowym-umow-spotkanie

Nie lubisz formularzy, cenisz dyskrecję i wolisz porozmawiać osobiście? To bardzo dobrze, bo my też. Bardzo szczegółowo omówimy wszelkie kwestie związane z upadłością w Twojej sytuacji.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat naszej pracy i upadłości konsumenckiej w Warszawie znajdziesz je tutaj

Upadłość konsumencka kancelaria Warszawa- na skróty:
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top

  Kto może ogłosić upadłość konsumencka?

  Zacznijmy od tego, że z punktu formalno-prawnego pełna nazwa wniosku o ogłoszenie upadłości to: Wniosek o ogłoszenie upadłości osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej. To oznacza, że na dzień składania wniosku dłużnik nie może prowadzić działalności gospodarczej, ponieważ upadłość skierowania jest dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Do przeprowadzenia ogłoszenia upadłości działalność musi być zamknięta (nie mylić z zawieszeniem działalności). Upadłość konsumencka wymaga zamknięcia, czyli wykreślenia z CEIDG. Ten wpis jest poświęcony dla osób fizycznych. Jeżeli masz firmę i żyjesz z niej to Twoją sprawę omówimy w kolejnym wpisie, a tymczasem zapraszam na konsultację.  Możliwości ogłoszenia upadłości- do prowadzenia postępowań upadłościowych kwalifikuje się dłużnik, który wykazuje swoją niewypłacalność. Dłużnik jest nie wypłacalny, jeżeli utracił zdolność do regulowania swoich zobowiązań, a opóźnienia w spłacie przekraczają 3 miesiące.

  Warto wiedzieć!

  Pomagamy w skompletowaniu i znalezieniu odpowiedniej dokumentacji potrzebnej do upadłości. Zrobimy to za Ciebie.

  upadłość konsumencka plan spłaty
  Plan spłaty w upadłości konsumenckiej.
  Plan spłaty nie polega na spłaceniu wszystkich swoich długów. Wielu osobom mylnie się wydaje, że jeżeli przykładowo mam 1 milion długów, sąd mi to dzieli maksymalnie na 84 miesiące i mam płaci teraz po 11 900 zł/miesięcznie? Nie o to w tym chodzi. Przeczytaj uważnie, bo w tym tkwi cała tajemnica upadłości. 
  W postanowieniu o ustaleniu planu spłaty wierzycieli sąd określa, w jakim zakresie i w jakim czasie (nie dłuższym niż 84 miesięcy) upadły zobowiązany jest spłacać zobowiązania uznane na liście wierzytelności. Plan spłaty określa jaka część zobowiązania upadłego powstała przed ogłoszeniem upadłości zostanie umorzona po wykonaniu planu spłaty wierzycieli.
   Plan spłaty nie polega na spłaceniu wszystkich długów.

   

  W trakcie planu spłaty spłacisz kwotę X i gdy wykonasz plan spłaty to to co nie zostało spłacone – zostanie umorzone!
  upadłość konsumencka koniec problemów
  Zakończenie upadłości konsumenckiej w Warszawie.

  Postępowanie upadłościowe uznaje się zakończone po wykonaniu planu spłaty przez upadłego lub po ogłoszeniu przez Sąd upadłości i umorzeniu zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli.

  Porozmawiajmy

   Imię i nazwisko:
   Temat rozmowy:

   Albert Ligman | Założyciel PKFO.PL