Upadłość konsumencka Sochaczew

Upadłość konsumencka Sochaczew

Skoro tu jesteś to zakładam, że masz dość komornika i windykacji. Wszystko co powinieneś wiedzieć o sprawach związanych z upadłością konsumencką, o których prawdopodobnie nie słyszałeś, napisanych mało formalnym językiem dowiesz się czytając ten wpis. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, które zdobywam po dziś dzień. Skutecznie pomagam na każdym etapie postępowania upadłościowego.

Pomogłem oddłużyć się 86 osobom na kwotę ponad 48 milionów złotych*.
* W latach 2019-2022

Albert Ligman

Uważam, że nikt nie zasługuje na cierpienie z powodu długów.

upadłość konsumencka sochaczew podstawowe informacje
upadłość konsumencka sochaczew podstawowe informacje

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Sochaczewie

Uważam, że każdy zasługuje na drugą szasnę.

Kiedyś niechętnie – bo wstyd, dzisiaj otwarcie dzielę się tym co przytrafiło się mojej rodzinie i miało wpływ na moją sytuację finansową. Dowiesz się jak możesz radzić sobie z problemami finansowymi. Upadłość konsumencka Sochaczew to jedno z rozwiązań, ale nie jedyne.Dlatego od kilku lat bardzo chętnie pomagam osobom z problemami finansowymi tym bardziej, że mam sporo znajomych w Sochaczewie. Zapraszam Cię do kontaktu. W tym celu możesz zamówić bezpłatną konsultacje. Podczas rozmowy poznasz 100 % prawdy i faktów na temat upadłości konsumenckiej osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej. Zajmuję się też sprawami gospodarczymi czyli długami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej jak i podmiotów gospodarczych typu – spółki. Historie osób, którzy przeszli upadłość konsumencką oraz więcej wartościowych informacji w sprawie upadłości znajdziesz na stronie głównej: Upadłość Konsumencka Warszawa

Jak zacząć Nowe Finansowe Życie?
1. Bezpłatna konsultacja

Skontaktuj się z nami w dowolny sposób i umów się na bezpłatną konsultację w sprawie upadłości konsumenckiej.

2. Spotkanie

Wszystko Ci wyjaśnimy. On-line lub osobiście w sposób jasny i zrozumiały przed złożeniem wniosku wyjaśnimy Ci wszelkie kwestie dotyczące upadłości konsumenckiej.

3. Wniosek

Zajmiemy się przygotowaniem wniosku o upadłość konsumencką

Dlaczego warto abyś skorzystał z moich usług?
Wiem co czujesz i czego potrzebujesz.
 • Wiem, że nie potrzebujesz więcej problemów. Przeprowadzę Cię przez cały proces bez stresu. Kontakt ze mną wprowadzi spokój w Twoim życiu.

Poszukiwacze długów.
 • Wiele osób wyrzuca dokumenty. Ze mną znajdziesz wszystkie długi – zrobię to za Ciebie.

Upadłość konsumencka bez tajemnic.
 • Zrozumiesz na czym polega upadłość, poznasz wszystkie etapy i będziesz świadoma/y całego procesu. Zanim zdecydujesz się na wniosek zostaną udzielone odpowiednie porady prawne. Wszystko zrozumiałym językiem, a nie prawnym żargonem.
Odpowiedzialna upadłość konsumencka.
 • Moja usługa nie kończy się na napisaniu wniosku. Powiedziałbym, że od wniosku dopiero zabawa się zaczyna. Przygotujemy Cię na spotkanie z syndykiem, będziemy odpisywali na wszystkie pisma, przygotujemy wniosek o plan spłaty lub umorzenie długów i wiele innych. Dopiero gdy wszystkie długi zostaną umorzone nasza współpraca się zakończy. 

Proces upadłości konsumenckiej

Jak wygląda ogłoszenie upadłości konsumenckiej – etapy upadłości.

 1. Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. 
  – z dniem złożenia wniosku nic jeszcze się w Twoim życiu nie zmienia, poza tym, że zrobiłeś wielki krok na drodze do Nowego Finansowego Życia
 2. Uzyskanie postanowienia o ogłoszeniu upadłości. 
  – z dniem ogłoszenia upadłości postępowania komornicze są zawieszane.
 3. Wyznaczenie syndyka.
  – przygotuję Cię do spotkania z syndykiem.
 4. Spieniężenie majątku dłużnika przez syndyka.
  – z dniem ogłoszenia upadłości majątek upadłego staję się tak zwaną masą upadłości. Likwidację (czyli sprzedaż w drodze przetargu) masy upadłości dokonuje syndyk.
 5. Podpisanie listy wierzytelności. 
 6. Ustalenie i zrealizowanie planu spłaty, lub ustalenie braku planu spłaty wierzycieli (w wyjątkowych sytuacjach sąd i mieliśmy takie 3 przypadki – sąd może umorzyć zobowiązania upadłego bez ustalania planu spłaty). 
 7. Prawomocne ogłoszenie upadłości wraz z informacją o umorzeniu zobowiązań, które nie zostały zaspokojone w toku postępowania upadłościowego. 
 8. Nowe Finansowe Życie!

Czy warto ogłosić upadłość?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to proces, który ma na celu Cię oddłużyć. Nie myl go z tym, że musisz spłacić wszystkie długi. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to nie kara, a Twoje prawo. Sprawy upadłościowe są czymś takim jak zbankrutowanie. Zapewne słyszałeś kiedykolwiek, że jakaś firma zbankrutowała – teraz ta możliwość, czyli ogłoszenie upadłości (Upadłość konsumencka osoby fizycznej – nazwa profesjonalna) osoby jest możliwe nie tylko dla firm.

 

Kilka słów wstępu:

Upadłość konsumencka to używając potocznego języka (i tylko takim będziemy się tutaj posługiwali) proces prawny, którego celem jest oddłużenie osoby fizycznej. Postępowanie upadłościowe jest przeprowadzone w taki sposób, aby zaspokoić wierzycieli chociaż w minimalnym stopniu. Nadrzędnym celem postępowania jest oddłużenie, czyli powrót dłużnika do społeczeństwa i funkcjonowanie w nim, a nie pełne zaspokojenie wierzycieli. To oznacza, że w sytuacji gdy zarobki, majątek dłużnika podczas prowadzonego postępowania upadłościowego nie wystarczą na pokrycie długów wskazanych we wniosku, ale dłużnik będzie realizował warunki otrzymania upadłości konsumenckiej (o tym mowa w dalszej części ) to zostanie oddłużony – nastąpi Sądowe umorzenie długów. Właśnie na tym polega upadłość konsumencka, wniosek o upadłość często jest konieczny do rozpoczęcia nowego życia finansowego i spłaty wierzycieli.

Upadłość konsumencka to jedyna szansa na uwolnienie się od długów raz na zawsze, gdy szanse na ich spłatę przekraczają nasze możliwości finansowe. To inaczej bankructwo, osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej (firmy też mogą, o tym szukaj na blogu). Postępowanie upadłościowe jest przeprowadzone w taki sposób, aby zaspokoić wierzycieli chociaż w minimalnym stopniu. Nie musisz spłacać wszystkiego. Dla niektórych to mało realne, zastanawiają się jak to w ogóle możliwe. Jest to możliwe. Dla naszych klientów to prawdziwa ulga, radość i łzy szczęścia. Pomogliśmy wielu Polakom się oddłużyć i zacząć godnie żyć. Warto umówić spotkanie i porozmawiać o upadłości konsumenckiej. Dołącz do ludzi, którzy zaczęli Nowe Finansowe życie. Porzuć strach przed nieznanymi telefonami, windykatorami czy komornikami. Skuteczny wniosek o upadłość pozwoli żyć od nowa.
upadłość konsumencka sochaczew podstawowe informacje, plan spłaty, właściwy sąd, czas trwania, syndyk

Jak wygląda złożenie wniosku i jak złożyć wniosek?

Aby nastąpiło ogłoszenie upadłości konsumenckiej trzeba złożyć wniosek. Wniosek składa się w najbliższym sądzie rejonowym, w którym jest wydział gospodarczy. We wniosku dłużnik musi podać wiele informacji osobistych oraz finansowych. Wniosek o upadłość konsumencką można złożyć samodzielnie, ale czy wiesz jakie są przesłanki uniemożliwiające ogłoszenie upadłości? To jak i wiele innych spraw, które wychodzą w trakcie prowadzonych postępowań upadłościowych warto przeanalizować ze specjalistami przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości.Właściwym sądem jest sąd rejonowy, ale taki, w którym jest wydział gospodarczy. Właściwości sądów rejonowych, czyli taką listę sądów upadłościowych można znaleźć w internecie lub zadzwonić do Sądu. Teraz już nie musisz zastanawiać się do jakiego sądu złożyć wniosek. Osoba, która jest zainteresowana upadłością konsumencką sochaczew wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej składa do Sądu w Płocku. – to jest właściwy sąd rejonowy, dla obszaru sochaczewskiego.Decyzję o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej podejmuje sąd według właściwości sądów rejonowych. Do upadłości konsumenckiej należy się przygotować, a napewno poznać podstawowe informacje w zakresie prawa upadłościowego. Należy też dowiedzieć się kiedy sąd odrzuci wniosek i jak tego uniknąć. Sąd bada przyczyny ogłoszenia upadłości, ale nie mają one wpływ na to czy dostaniesz upadłość konsumencką czy nie – mają wpływ na wysokość i długość planu spłaty. Do złożenia wniosku naprawdę nie wiele potrzeba. Wystarczy wniosek wraz z załącznikami, koszty upadłości konsumenckiej w wysokości 30 zł pokrywa osoba wnioskująca.

Jak już wiesz wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej każdy może złożyć sam. Ale czy jesteś na to gotowy? Czy znasz odpowiedzi na wszystkie pytania?

 • Czy wiesz co wchodzi w skład masy upadłości?
 • Czy znasz wszystkie etapy postępowania upadłościowego ?
 • Czy wiesz jak się przygotować na spotkanie syndyka masy upadłości?
 • Jakie są zasady ogłoszenia upadłości, czyli wobec kogo może nastąpić ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
 • Na czym dokładnie polega umorzenie długów?
 • Co z Waszym majątkiem jeżeli mieliście wspólność majątkową i jak zostanie podzielony majątek wspólny?
 • Jak zabezpieczyć majątek?
 • O czym koniecznie nie można zapomnieć (dwie rzeczy) składając wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej ?
 • Kiedy nie dojdzie do umorzenia zobowiązań upadłego?

Chcesz o coś zapytać? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. My też kiedyś składaliśmy pierwszy wniosek i wiemy, że całe to zagadnienie na początku może wydawać się skomplikowane.

rozmowa-z-doradca-kredytowym-umow-spotkanie

Nie lubisz formularzy, cenisz dyskrecję i wolisz porozmawiać osobiście? To bardzo dobrze, bo my też. Bardzo szczegółowo omówimy wszelkie kwestie związane z upadłością w Twojej sytuacji.

FAQ-najważniejsze pytania i konkretne odpowiedzi.

Kto kwalifikuje się do upadłości?

Do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej, kwalifikuje się dłużnik, który wykazuje swoją niewypłacalność. Dłużnik jest nie wypłacalny, jeżeli utracił zdolność do regulowania swoich zobowiązań, a opóźnienia w spłacie przekraczają 3 miesiące.

Czy muszę uregulować czyli spłacić w postępowaniu upadłościowym wszystkie swoje długi?

Celem postępowania jest oddłużenie, a nie spłata długów przez dłużnika.
Przykład 1. Dług 500.000 zł, majątek brak, oszczędności brak. Czy dłużnik otrzyma upadłość i długi na 500.000 zł zostaną umorzone? - TAK.

Przykład 2. Dług 500.000 zł, majątek – kawalerka o wartości 200.000 zł. Syndyk sprzeda kawalerkę, ze sprzedaży zaspokoi wierzycieli. Długu pozostanie ok 300. 000zł. Czy dłużnik otrzyma upadłość i długi na 300.000 zł zostaną umorzone? - TAK.

Jakie długi nie zostaną umorzone?

Alimenty, długi za przestępstwa oraz grzywny sądowe.

Jaki jest czas trwania postępowania od momentu dostarczenia kompletu dokumentów?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej trwa przynajmniej 12 miesięcy, ale może ten czas się wydłużyć z uwagi na ilość prowadzonych spraw czyli bardzo duże obłożenie w Sądach, u Syndyka lub posiadany majątek. Na nadanie sygnatury sprawy w zależności od Sądu czekamy ok 1-4 miesiące.

Co to jest plan spłaty?

Plan spłaty wierzycieli ma 2 funkcje.
Pierwsza: zaspokojenie wierzycieli chociaż w minimalnym stopniu.
Druga: nauka terminowego płacenia
W przypadku planu spłaty wierzycieli chodzi o to, abyś chociaż delikatnie spłacił swoje długi (nie trzeba spłacać wszystkich długów, reszta zostanie umorzona) i przede wszystkim, aby zrobić to terminowo.

Czy muszę iść na rozprawę do Sądu?

Przed pandemią prawie każdy dłużnik był wzywany na rozprawę o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nie ma się czego obawiać. Taka rozprawa to zwykła rozmowa z Sędzią na temat naszej sytuacji. W trakcie pandemii rozprawy wstrzymano i osoby wnioskujące o upadłość były przesłuchiwane listownie lub nie były przesłuchiwane w toku postępowania. Obecnie tj od 03.2022 roku bardzo rzadko wzywa się na rozprawę. Na rozprawę na pewno są wzywani wszyscy na etapie ustalania planu spłaty wierzycieli lub jego braku.

Czy mogę ogłosić upadłość jeżeli prowadzę/prowadziłem firmę?

Tak. Na dzień składania wniosku działalność musi być zamknięta (nie zawieszona tylko zamknięta). Jeżeli byłeś prezesem firmy, też możesz ogłosić upadłość. Jeżeli interesuje Cię upadłość lub restrukturyzacja firmy też możemy Ci pomóc.

Czy dokumentacją medyczna związana z ciężkimi chorobami w czymś pomaga?

Tak, ale nie jest to warunek konieczny aby doszło do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Czy jest możliwość, aby dłużnik zachował swoją nieruchomość lub chociaż jedną z kilku nieruchomości?

Nie ma takiej możliwości, chyba, że nie było by chętnych do kupna. Pozytywna informacja – rodzina będzie mogła złożyć ofertę syndykowi na zakup, a przez dział finansowy naszej kancelarii możemy zapewnić finansowanie na zakup nieruchomości od syndyka.

Czy jeżeli mam egzekucję nieruchomości, to złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości wstrzyma licytację?

Nie. Samo złożenie wniosku nic nie daje. Dopiero postanowienie o ogłoszeniu upadłości (1-4 miesiące) zatrzymuje postępowania komornicze.

Jakie dokumenty są potrzebne do ogłoszenia upadłości?

Umowy, z których wynikają zobowiązania, korespondencja od komorników lub wierzycieli, nakazy zapłaty, wyroki sądów i inne. Pomagamy w skompletowaniu dokumentów.

Od czego zacząć?

Od umówienia konsultacji, na której ustalimy szczegóły i omówimy plan działania.

Porozmawiajmy

  Imię i nazwisko:
  Temat rozmowy: