Upadłość konsumencka Legionowo

Upadłość konsumencka Legionowo

Skoro tu jesteś to zakładam, że masz dość komornika i windykacji. Ogłoszenie upadłości to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli chcesz żyć bez długów. Wszystko co należy wiedzieć o sprawach związanych z upadłością konsumencką, o których prawdopodobnie nie słyszałeś, napisane mało formalnym językiem dowiesz się z tej strony i mojego bloga.

Pomogłem oddłużyć się 86 osobom na kwotę ponad 48 milionów złotych*.
* Stan na 01.2023r.

Upadłość Konsumencka Legionowo – to filia firmy PKFO [Upadłość Konsumencka Warszawa]

Uważam, że nikt nie zasługuje na cierpienie z powodu długów.

upadłość konsumencka legionowo, skuteczna upadłość konsumencka
upadłość konsumencka legionowo, podstawowe informacje o usłudze upadłości w legionowie

Upadłość konsumencka Legionowo

W życiu każdego mogą wydarzyć się nieprzewidziane wypadki. Częściej niż mogłoby się wydawać, osoby, które dotąd regularnie spłacały pożyczki i kredyty, znajdują się w sytuacji, kiedy dalsza spłata nie jest możliwa. Czy istnieje skuteczne rozwiązanie, które pozwoli uwolnić się od długów przerastających możliwości finansowe? Tak! W wielu przypadkach, odpowiedzią na niezwykle trudną sytuację finansową jest możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej, czyli postępowanie upadłościowe. Warto dowiedzieć się o niej jak najwięcej – to szansa na życie wolne od zadłużenia innymi Słowy Nowe Finansowe Życie.

Uważam, że każdy zasługuje na drugą szasnę.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości warto dowiedzieć się, czy spełnione są ku temu warunki. Pomagamy osobom znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Uwolnienie się od jarzma zadłużenia to dla wielu osób nowy start. Postępowanie upadłościowe pozwoli ponownie rozwinąć skrzydła.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej możliwe jest w sytuacji, kiedy pomimo starań, osoba nie jest w stanie dłużej spłacać swoich zobowiązań. W takiej sytuacji do kwoty zaciągniętych pożyczek dochodzić zaczynają odsetki i kary umowne. Upadłość konsumencka może przerwać spiralę zadłużania się.

Dlaczego warto abyś skorzystał z moich usług?
Wiem co czujesz i czego potrzebujesz.
 • Wiem, że nie potrzebujesz więcej problemów. Przeprowadzę Cię przez cały proces bez stresu. Kontakt ze mną wprowadzi spokój w Twoim życiu.

Poszukiwacze długów.
 • Wiele osób wyrzuca dokumenty. Ze mną znajdziesz wszystkie długi – zrobię to za Ciebie.

Upadłość konsumencka bez tajemnic.
 • Zrozumiesz na czym polega upadłość, poznasz wszystkie etapy i będziesz świadoma/y całego procesu. Zanim zdecydujesz się na wniosek zostaną udzielone odpowiednie porady prawne. Wszystko zrozumiałym językiem, a nie prawnym żargonem.
Odpowiedzialna upadłość konsumencka.
 • Moja usługa nie kończy się na napisaniu wniosku. Powiedziałbym, że od wniosku dopiero zabawa się zaczyna. Przygotujemy Cię na spotkanie z syndykiem, będziemy odpisywali na wszystkie pisma, przygotujemy wniosek o plan spłaty lub umorzenie długów i wiele innych. Dopiero gdy wszystkie długi zostaną umorzone nasza współpraca się zakończy. 
Gwarancja satysfakacji
 • Jeżeli w ciągu 7 dni od wpłaty środków za upadłość konsumencką będziesz chciał zrezygnować, oddamy Ci 100% naszego wynagrodzenia – bez podawania przyczyny.

Proces upadłości konsumenckiej

1. Bezpłatna konsultacja

Skontaktuj się z nami w dowolny sposób i umów się na bezpłatną konsultację w sprawie upadłości konsumenckiej.

2. Spotkanie

Wszystko Ci wyjaśnimy. On-line lub osobiście w sposób jasny i zrozumiały przed złożeniem wniosku wyjaśnimy Ci wszelkie kwestie dotyczące upadłości konsumenckiej.

3. Wniosek

Zajmiemy się przygotowaniem wniosku o upadłość konsumencką

Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

Osoby, które dążą do ogłoszenia upadłości konsumenckiej powinny w pierwszej kolejności przygotować wniosek, który następnie składany jest do sądu. Praktyka jednak pokazuje, że najczęściej wniosek składany jest bezpośrednio przez osoby zadłużone, ale pomaga im w tym kancelaria prawna, która udzieli odpowiedniej pomocy prawnej. Ze strony dłużnika ten wstępny etap postępowania ma niebagatelne znaczenie. Od tego, co będzie zawierał wniosek zależy bowiem przyszłość postępowania.

Wniosek o upadłość możesz złożyć sam, ale czy znasz odpowiedź na te pytania?

 • Jak zabezpieczyć majątek?
 • O czym koniecznie nie można zapomnieć (dwie rzeczy) składając wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej ?
 • Kiedy nie dojdzie do umorzenia zobowiązań upadłego w toku upadłości ?
 • Czy wiesz co wchodzi w skład masy upadłości majątku dłużnika ?
 • Czy znasz wszystkie etapy postępowania upadłościowego ?
 • Na czym dokładnie polega całkowite umorzenie długów?
 • Co z Waszym majątkiem jeżeli mieliście wspólność majątkową i jak zostanie podzielony majątek wspólny?
 • Czy wiesz jak się przygotować na spotkanie syndyka masy upadłości?
 • Jakie są zasady ogłoszenia upadłości, czyli wobec kogo może nastąpić ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
 • Jakie są wymogi wymogi formalne wniosku?
 • Jak od 2023 roku podpisujemy wniosek upadłościowy.

 

Jak i kiedy możliwe jest wystąpienie z wnioskiem o ogłoszenie upadłości?

Warunkiem możliwości złożenia wniosku o upadłość konsumencką jest brak spłaty zobowiązań przez okres nie krótszy niż trzy miesiące. Wniosek należy złożyć do sądu (według właściwości sadów, obszaru właściwości sądów), który przeprowadza postępowanie kończące się decyzją, a dokładniej mówiąc: postanowieniem o ogłoszeniu upadłości. Warto dobrze przygotować wniosek – w przypadku odmowy, kolejny będzie mógł zostać złożony dopiero za 10 lat. Upadłość konsumencka Legionowo daje pewność, że Twoja sprawa będzie wnikliwie przeanalizowana, wniosek będzie złożony we właściwym Sądzie upadłościowym i będzie wolny od braków formalnych, które mogą przekreślić szansę na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy.

Chcesz o coś zapytać? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. My też kiedyś składaliśmy pierwszy wniosek i wiemy, że całe to zagadnienie na początku może wydawać się skomplikowane.

rozmowa-z-doradca-kredytowym-umow-spotkanie

Nie lubisz formularzy, cenisz dyskrecję i wolisz porozmawiać osobiście? To bardzo dobrze, bo my też. Bardzo szczegółowo omówimy wszelkie kwestie związane z upadłością w Twojej sytuacji.

Konsekwencje upadłości konsumenckiej

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie oznacza, że wszystkie długi zostają umorzone. Zgodnie z literą prawa umorzeniu nie mogą ulec chociażby długi alimentacyjne. W decyzji sądu określone jest jaka część długu zostanie umorzona, a jaką będzie trzeba spłacić, ale w toku planu spłaty wierzycieli- nie mylić z tym, że trzeba spłacić wszystkie długi w upadłości konsumenckiej.

Upadłość konsumencka to instytucja prawna, która ma na celu ochronę zarówno praw dłużnika, jak i wierzyciela. Warto dowiedzieć się co dzieje się po pozytywnym rozpatrzeniu przez sąd wniosku o upadłości konsumenckiej. Wyróżnić można dwa główne etapy właściwego postępowania po ogłoszeniu upadłości. Są to:

 • likwidacja majątku dłużnika,
 • ustalenie planu spłaty.

Gdy wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej osoby fizycznej/prowadzącej działalność został pozytywnie rozpatrzony przez wydział gospodarczy, następuje proces, w którym syndyk przejmuje sprawy upadłościowe i dokonuje oceny majątku dłużnika. Po dokonaniu spisu następuje sprzedaż nieruchomości i ruchomości. Uzyskane z tego tytułu pieniądze mają pokryć roszczenia wierzycieli. Jeśli sprzedaż majątku nie pokryje wysokości zadłużenia ustalany jest plan spłaty, który obejmuje okres od kilku miesięcy do kilku lat. W niektórych przypadkach sąd może umorzyć postępowanie upadłościowe i uwolnić nas od całego długu bez planu spłaty wierzycieli.

Kancelaria prawna

Z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej wiąże się wiele uregulowań prawnych i praktyk sądowych. Osoby bez doświadczenia w tej materii mogą łatwo popełnić błąd, który zamiast wyciągnąć ich z kłopotów finansowych może pogorszyć ich sytuację. Doświadczenie i wiedza to wartości nie do przecenienia. Z tego względu rozważając możliwość złożenia wniosku o upadłość konsumencką osoby fizycznej warto skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii prawnej specjalizującej się w tym zakresie.

Wniosek o upadłość konsumencką powinien zostać odpowiednio wypełniony, ale także uzasadniony i poparty dokumentami. Do najczęściej wybieranych załączników należą takie dokumenty jak:

 • umowy pożyczek i ich wypowiedzenia,
 • wezwania do zapłaty od wierzycieli, firm windykacyjnych i komorników.

Na podstawie tego typu dokumentów sąd oszacuje prawdziwą wysokość zadłużenia. Żeby było możliwe określenie sytuacji finansowej dłużnika warto przedstawić też inne dokumenty pomocne w przedmiocie ogłoszenia upadłości. Prawidłowy wniosek w czytelny sposób będzie ilustrował realną sytuację finansową osoby, która ubiega się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Tylko posiadając pełny obraz sytuacji sąd jest w stanie podjąć decyzję i wydać wyrok w tej sprawie. Dzięki pomocy kancelarii prawnej, która ma doświadczenie w procedurze upadłości konsumenckiej oraz na podstawie doświadczeń z przeprowadzonych postepowań upadłościowych możliwe jest prawidłowe przygotowanie wniosku – to pierwszy, bardzo ważny krok umożliwiający wyjście z niebezpiecznej spirali zadłużenia.

5/5

Opinie klientów którzy zgłosili się po upadłość konsumencką z Legionowa

Pani Ewa
Moja sprawa dotycząca upadłości konsumenckiej była prosta, a jednak potrzebowałam pomocy. Wiele rzeczy zrozumiałam dzięki tej firmie. Jestem spokojna.

Pan Paweł
Chciałbym podziękować za fachowe wsparcie, wyrozumiałość i cierpliwość do mojej osoby i całej sprawy. Dostałem plan spłaty, jestem zadowolony. Za kilka lat będę wolny finansowo. W innym przypadku nigdy bym tych długów nie spłacił.

Podsumowanie

Upadłość konsumencką należy skonsultować i porozmawiać, bo to dla wielu osób jedyna szansa na wyjście z długów, których spłata przerasta. Z dniem złożenia wniosku nic jeszcze się nie zmienia. Warto powiedzieć, że samo ogłoszenie upadłości nie wstrzymuje działań komornika. Dopiero gdy uzyska ogłoszenie upadłości czyli z dniem ogłoszenia upadłości przez sąd rejonowy.

Jak widać, upadłość konsumencka związana jest z wieloma obowiązkami, z którymi dłużnik musi się liczyć. Właściwie przygotowany wniosek konsumenta to klucz do sukcesu. Odpowiednia argumentacja pozwala uzasadnić dlaczego upadłość konsumencka to jedyne prawne rozwiązanie dla dłużnika i zwiększyć szanse na umorzenie długu. Po zakończonej procedurze wszystkie długi zostają umorzone – to bez wątpienia wyjątkowa szansa na nowy start, dlatego zainteresowanie upadłością konsumencką wzrata – warto z niej skorzystać.

Porozmawiajmy

  Imię i nazwisko:
  Temat rozmowy: