Upadłość konsumencka Wołomin

Upadłość konsumencka Wołomin

Skoro tu jesteś to zakładam, że masz dość komornika i windykacji. Ogłoszenie upadłości to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli chcesz żyć bez długów. Wszystko co należy wiedzieć o sprawach związanych z upadłością konsumencką, o których prawdopodobnie nie słyszałeś, napisane mało formalnym językiem dowiesz się z tej strony i mojego bloga.

Pomogłem oddłużyć się 86 osobom na kwotę ponad 48 milionów złotych*.
* Stan na 01.2023r.

Upadłość Konsumencka Wołomin – to filia firmy PKFO

Albert Ligman

Uważam, że nikt nie zasługuje na cierpienie z powodu długów.

upadłość konsumencka wołomin, podstawowe informacje na temat upadłości konsumenckiej, dla kogo
upadłość konsumencka wołomin, podstawowe informacje o usłudze

Upadłość konsumencka Wołomin

Życie pełne jest przypadków ciężkich do przewidzenia. W pułapkę zadłużenia może wpaść każdy, niezależnie od tego jaka jest jego aktualna sytuacja finansowa. Warto wiedzieć, że istnieją rozwiązania, które pozwalają uwolnić się i wyjść obronną ręką nawet z najgorszych sytuacji. Dla osób, które wpadły w spiralę zadłużenia rozwiązaniem może okazać się upadłość konsumencka. Co należy wiedzieć o tej procedurze i kto może z niej skorzystać?

Uważam, że każdy zasługuje na drugą szasnę.

Kiedy nie widać możliwości spłaty zadłużenia, dłużnik obawia się komornika i windykacji. Z każdym dniem rosną odsetki i całkowita kwota zobowiązań. Upadłość konsumencka Wołomin to skuteczny sposób, aby zatrzymać komornika i procesy windykacyjne. Dla wielu dłużników to sposób aby skutecznie uwolnić się od długu. Co należy zrobić, aby ogłosić upadłość konsumencką?

Przede wszystkim należy upewnić się, że spełnione zostały warunki umożliwiające ogłoszenie upadłości. Profesjonalna firma jest w stanie zapewnić prawidłowe przejście kolejnych etapów tego skomplikowanego procesu. Kluczowe są:

 • prawidłowe napisanie wniosku i złożenie go do odpowiedniej instytucji,
 • przejście postępowania upadłościowego, które kończy się postanowieniem o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej,
 • ustalenie syndyka masy upadłościowej i planu spłaty zobowiązań,
 • wykonanie przez dłużnika planu spłaty lub umorzenie zobowiązań dłużnika.

Pomoc prawna profesjonalistów sprawia, że dłużnik ma większe szanse na uznanie wniosku. Dzięki uznaniu przez sąd upadłości konsumenckiej wielu naszych klientów uniknęło życia z długami przez resztę życia. Upadłość konsumencka pozwoliła im stanąć na nogi i uwolnić się od ciążących na nich zadłużeń.

Dlaczego warto abyś skorzystał z moich usług?
Wiem co czujesz i czego potrzebujesz.
 • Wiem, że nie potrzebujesz więcej problemów. Przeprowadzę Cię przez cały proces bez stresu. Kontakt ze mną wprowadzi spokój w Twoim życiu.

Poszukiwacze długów.
 • Wiele osób wyrzuca dokumenty. Ze mną znajdziesz wszystkie długi – zrobię to za Ciebie.

Upadłość konsumencka bez tajemnic.
 • Zrozumiesz na czym polega upadłość, poznasz wszystkie etapy i będziesz świadoma/y całego procesu. Zanim zdecydujesz się na wniosek zostaną udzielone odpowiednie porady prawne. Wszystko zrozumiałym językiem, a nie prawnym żargonem.
Odpowiedzialna upadłość konsumencka.
 • Moja usługa nie kończy się na napisaniu wniosku. Powiedziałbym, że od wniosku dopiero zabawa się zaczyna. Przygotujemy Cię na spotkanie z syndykiem, będziemy odpisywali na wszystkie pisma, przygotujemy wniosek o plan spłaty lub umorzenie długów i wiele innych. Dopiero gdy wszystkie długi zostaną umorzone nasza współpraca się zakończy. 
Gwarancja satysfakacji
 • Jeżeli w ciągu 7 dni od wpłaty środków za upadłość konsumencką będziesz chciał zrezygnować, oddamy Ci 100% naszego wynagrodzenia – bez podawania przyczyny.

Proces upadłości konsumenckiej

1. Bezpłatna konsultacja

Skontaktuj się z nami w dowolny sposób i umów się na bezpłatną konsultację w sprawie upadłości konsumenckiej.

2. Spotkanie

Wszystko Ci wyjaśnimy. On-line lub osobiście w sposób jasny i zrozumiały przed złożeniem wniosku wyjaśnimy Ci wszelkie kwestie dotyczące upadłości konsumenckiej.

3. Wniosek

Zajmiemy się przygotowaniem wniosku o upadłość konsumencką

Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

Zdecydowanie należałoby zacząć od bezpłatnej porady prawnej – umów się do nas na bezpłatną konsultację. W ramach usługi upadłość można się oddłużyć. Żeby przygotować się do upadłości konsumenckiej należy zacząć od przygotowania odpowiedniej dokumentacji.

Wniosek o upadłość konsumencką możesz złożyć sam. Ale czy jesteś na to gotowy? 

Czy znasz odpowiedzi między innymi na te pytania?

 • Jak zabezpieczyć majątek?
 • O czym koniecznie nie można zapomnieć (dwie rzeczy) składając wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej ?
 • Kiedy nie dojdzie do umorzenia zobowiązań upadłego w toku upadłości ?
 • Czy wiesz co wchodzi w skład masy upadłości majątku dłużnika ?
 • Czy znasz wszystkie etapy postępowania upadłościowego ?
 • Na czym dokładnie polega całkowite umorzenie długów?
 • Co z Waszym majątkiem jeżeli mieliście wspólność majątkową i jak zostanie podzielony majątek wspólny?
 • Czy wiesz jak się przygotować na spotkanie syndyka masy upadłości?
 • Jakie są zasady ogłoszenia upadłości, czyli wobec kogo może nastąpić ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
 • Jakie są wymogi wymogi formalne wniosku?
 • Jak od 2023 roku podpisujemy wniosek upadłościowy.

Dlatego tak ważne przed złożeniem wniosku o upadłość konsumencką zgłosić się po porady prawne.

Czym jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Nasza filia upadłości konsumenckiej w Wołominie pomaga wszcząć i przeprowadzić kolejne etapy procedury związanej z możliwością ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Konieczne jest zrozumienie, że jest to procedura sądowa, która ma bardzo rygorystyczne wymogi formalne. Celem upadłości konsumenckiej jest skuteczne oddłużenie osoby, która nie jest sobie w stanie poradzić ze spłatą zaciągniętych zobowiązań.

Bardzo istotny jest fakt, że postępowanie to może objąć jedynie osoby fizyczne. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą nie przewiduje się możliwości ogłoszenia upadłości konsumenckiej. W takich przypadkach istnieją inne formy pomocy. Upadłość konsumencka to instytucja prawna, z której skorzystać mogą osoby fizyczne znajdujące się w ciężkiej sytuacji materialnej. Takie, które nie są w stanie spłacać swoich zobowiązań od co najmniej 3 miesięcy.

Czynnikiem wpływającym na korzyść przy ogłaszaniu wniosku o upadłości konsumenckiej jest brak winy dłużnika. Jednak wina osoby składającej wniosek nie oznacza z góry jego odrzucenia. Bardzo istotne dla sądu jest dobre udokumentowanie wysokości zadłużenia i możliwości finansowych dłużnika. Upadłość konsumencka Wołomin ma na celu wyprowadzenie klienta z długów, przy jednoczesnym zaspokojeniu roszczeń wierzycieli.

Jak ogłosić upadłość?

Proces upadłości konsumenckiej. Aby móc rozpocząć procedurę, pierwszym krokiem jest przygotowanie wniosku i złożenie go do sądu. We wniosku należy wykazać brak możliwości dalszej spłaty zobowiązań finansowych. Co warte zaznaczenia, wniosek o upadłość konsumencką ma prawo złożyć zarówno dłużnik, jak i wierzyciel.

Upadłość konsumencka to procedura, w czasie której dłużnik może liczyć na pomoc pełnomocnika. Po zapoznaniu się w wnioskiem, oraz dołączonymi do niego dowodami sąd podejmuje decyzję w sprawie ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Ważne jest to, aby dowody jednoznacznie wskazywały na niewypłacalność dłużnika – to ona jest warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku o upadłości.

Dowody dołączone do wniosku powinny prezentować możliwie dokładnie sytuację finansową dłużnika. Wśród załączników znaleźć mogą się:

 • umowy pożyczek,
 • wypowiedzenia umów kredytowych,
 • wezwania do zapłaty,
 • pisma komornicze,
 • lista wierzycieli,
 • informacje z Biura Informacji Kredytowej,
 • zaświadczenie zatrudnieniu i zarobkach,
 • zaświadczenie o braku zatrudnienia.

Postępowanie rozpoczyna się po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy przez sąd. Na tym etapie syndyk może oszacować majątek wierzyciela i możliwość sprzedaży jego ruchomości i nieruchomości. Pieniądze ze sprzedaży mogą zaspokoić roszczenia dłużnika.

Chcesz o coś zapytać? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. My też kiedyś składaliśmy pierwszy wniosek i wiemy, że całe to zagadnienie na początku może wydawać się skomplikowane.

rozmowa-z-doradca-kredytowym-umow-spotkanie

Nie lubisz formularzy, cenisz dyskrecję i wolisz porozmawiać osobiście? To bardzo dobrze, bo my też. Bardzo szczegółowo omówimy wszelkie kwestie związane z upadłością w Twojej sytuacji.

Właściwy Sąd Rejonowy i wydział gospodarczy dla osób z Wołomina

Mimo tego, że Sąd Rejonowy w Wołominie ma wydział gospodarczy to według właściwości sądów rejonowych, Sąd Rejonowy (wydział gospodarczy)w Warszawie rozpoznaje sprawy upadłościowe z Wołomina.

Upadłość Konsumencka Warszawa

Wniosek o upadłość konsumencką może złożyć osoba fizyczna. Zarówno taka, która nigdy nie prowadziła działalności gospodarczej, jak i były przedsiębiorca. (fakt prowadzenia działalności gospodarczej nie wyklucza) Możliwość ta dotyczy także rolników, którzy nie prowadzą innej działalności zawodowej, ani gospodarczej oraz byłych członków zarządu spółek.

Niezależnie od miejsca składania wniosku, czy będzie to upadłość konsumencka w Wołominie, czy upadłość konsumencka Warszawa, kluczowe jest aby dłużnik spełniał przesłanki do pozytywnego rozpatrzenia wniosku. 

Najistotniejszy jest fakt braku możliwości dalszej spłaty zadłużenia oraz brak spłat zobowiązań przez okres nie krótszy niż 3 miesiące.

W upadłości konsumenckiej kluczowe jest ujęcie tego we wniosku.

Bardzo ważne, aby wniosek upadłościowy był prawidłowo złożony – jest to bardzo ważne. W przypadku kiedy sąd odrzuci wniosek, nie ma możliwości ubiegania się o ogłoszenie upadłości przez okres 10 lat. To ważny argument przemawiający za tym, aby przy wnioskowaniu o upadłość konsumencką skorzystać z pomocy profesjonalistów, jak upadłość konsumencka Wołomin. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez sąd i wywiązaniu się z realnego planu spłaty, dłużnik uwalnia się od zobowiązań. Dla wielu jest to nowy początek, możliwość wznowienia działalności zawodowej z czystą kartą, bez ciemnych chmur w postaci długów, które paraliżują i odbierają całą radość życia.

5/5

Opinie klientów którzy zgłosili się po upadłość konsumencką z Wołomina

Pan Kazimierz
Albert jest profesjonalistą w swojej dziedzinie i człowiekiem, z którym chce się współpracować.

Pan Grzegorz.
Do firmy PKFO udałem się do Pana Alberta po kredyt by spłacić swoje zaległe zobowiązania wobec banków i innych wierzycieli. Docelowo kredytu nie otrzymałem natomiast zamiast pożyczki otrzymałem wolność,  wolność od wszystkich długów! Pani Aldona bardzo dobrze mnie przygotowała pod każdym względem. Dziękuję. Czuję się lżejszy na ciele oraz umyśle.

Chcę porozmawiać

  Imię i nazwisko:
  Temat rozmowy: