Jak wybrać kancelarię do upadłości konsumenckiej?

Inwestujesz 5 minut czytania- otrzymujesz potężną dawkę wiedzy

Jak wybrać kancelarię do upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka to bardzo ważna decyzja w życiu osoby, która ma problemy finansowe i chce, aby z powodzeniem nastąpiło ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Przyczyny problemów finansowych mają wiele źródeł i sytuacja każdej osoby jest inna. Zaobserwowałem, że często są następstwem “pewnych decyzji”. Pierwotnie dobrze rokowały, ale potem okazały się błędne i niestety jeżeli tych długów jest dużo za dużo należy ogłosić upadłość. Zdaję sobie sprawę z tego, że decydując się na upadłość konsumencką chcesz, aby ta decyzja była podjęta właściwie. Nie potrzebujesz kolejnych problemów. Musisz się dowiedzieć na czym polega upadłość konsumencka. Dlatego ważne jest to jak wybrać kancelarię do upadłości konsumenckiej. 

Najlepsza metoda na to jak wybrać kancelarię do upadłości konsumenckiej?

Najlepszą metodą na znalezienie dobrej kancelarii do przeprowadzenia upadłości konsumenckiej przy pomocy, której chcesz złożyć wniosek jest rekomendacja od znajomych. Problemy finansowe to nie jest coś czym chętnie się chwalimy jednakże dotyczą wielu osób. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wiele osób, które masz w kontaktach w swoim telefonie ma właśnie takie problemy. Dlatego najlepszą opcją jest zapytanie znajomych, czy może nie słyszeli o czymś takim jak “upadłość konsumencka”…,a może znają kogoś kto słyszał, że ktoś wspominał, o upadłości konsumenckiej:)

Zapewne znasz takie powiedzenie, że “świat jest mały” – idealnie to się wpasowywuje w kwestie poszukiwania specjalistów od upadłości konsumenckiej. Jeżeli masz wątpliwości to zapoznaj się z teorią: 6 kroków oddalenia. W wielkim skrócie teoria ta mówi, że do dowolnej osoby na świecie dzieli na 6 uścisków dłoni.

No dobra, ale jeżeli nie udało Ci się znaleźć firmy z rekomendacji – nie ma problemu. Zaraz powiem Ci co zrobić, aby dobrze wybrać kancelarię do upadłości konsumenckiej. Jeżeli nie chcesz czekać w sprawie upadłości konsumenckiej zadzwoń do nas.

Test kancelarii upadłościowej.

To pierwszy krok do tego aby dobrze wybrać kancelarię do upadłości konsumenckiej.

To bardzo ważne kogo masz po drugiej stronie. To nie znaczy, że kancelaria, która przeprowadziła 1000 upadłości konsumenckich jest lepsza od tej, która zrobiła dopiero 5 wniosków. Ja też kiedyś zaczynałem i zawsze jest ten pierwszy raz. Ktoś mi kiedyś zaufał i dzięki temu mogłem dalej się rozwijać. Pierwsza upadłość, którą prowadziłem była na kwotę ok 350.000 zł, a druga już na 6 milionów – dołożyłem wszelkich starań, aby mój Klient był zadowolony. Wynika to z tego, że tą usługę firmowałem swoim nazwiskiem, które cieszy się dobrą opinią w takich usługach jak pośrednik kredytowy oraz pośrednik nieruchomości. 

 

Zrób test, aby wybrać kancelarię do upadłości konsumenckiej. 

Zapewne jako osoba, która jest zainteresowana złożeniem wniosku nie wiesz wszystkiego i masz wiele pytań. Udaj się na spotkania do 3 firm, które zajmują się upadłością konsumencka i zdaj im te same pytania. Szybkość, jakość i przejrzystość odpowiedzi, które uzyskasz dadzą Ci pierwszą i najważniejszą wskazówkę na drodze do wyboru właściwej kancelarii do upadłości. Będziecie mieli ze sobą kontakt przez najbliższe 2-3 lata, dlatego warto aby komunikacja była przejrzysta, a sympatia pomiędzy Wami jest mile widziana. 

Jak wybrać kancelarię do upadłości konsumenckiej? - sprawdź opinie.

Jeżeli już udało Ci się wytypować jakieś firmy lub osoby, to poszukaj trochę w internecie na ich temat. Przejrzyj opinie w google, profile na social mediach. Możesz też w google wpisać: imię i nazwisko/nazwę firmy oszust. I zobaczysz czy ktoś w takim tonie się wypowiadał o tej osobie lub firmie. Dzisiaj w dobie internetu nic nie da się ukryć. 

Buszując po internecie sprawdź stronę internetową, oraz to czy podane telefony i dane adresowe są aktualne. 

Profil w social media będzie dodatkowym atutem przy wyborze kancelarii upadłościowej w porównaniu z kancelarią upadłościową “widmo” na temat której nie można znaleźć żadnej informacji. To bardzo ważne, bo dzięki ogłoszeniu upadłości zaczniesz Nowe Finansowe Życie.

Umowa przy wyborze kancelarii do upadłości konsumenckiej

Poproś o wzór umowy. Umowa jest potrzebna z trzech powodów. 

 • po pierwsze ta usługa jest płatna i jest podstawą do wystawienia faktury przez kancelarię;
 • po drugie wiesz, kto faktycznie będzie dla Ciebie pracował – specjalista upadłości konsumenckiej lub radca prawny
 • po trzecie poznasz zakres usługi czyli co usługa upadłości konsumenckiej obejmuje w danej kancelarii

Pamiętaj! Czego nie ma w umowie nie istnieje.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze kancelarii do upadłości konsumenckiej?

Czy przeprowadzono z Tobą wywiad.

Wywiad w naszej firmie polega na przesłaniu do Klienta formularza informacyjnego, w którym zadajemy konkretne pytania. Na tej podstawie w naszej głowie tworzy się “profil dłużnika” Dzięki temu wiemy jak poprowadzić Twoją sprawę.

O co musi zapytać dobra kancelaria do upadłości konsumenckiej (wersja skrócona):

 • zarobki, wydatki;
 • wierzyciele (u kogo masz długi);
 • majątek (szczególnie posiadane nieruchomości);
 • czy sprzedawałeś majątek w ostatnich 12 miesiącach i 5 latach;
 • krótka historia/opis Twojego życia czyli jaka była i jaka jest obecnie sytuacja ogłoszenia upadłości
 • czy zachodzą przesłanki ogłoszenia upadłości;

Jedną z najważniejszych rzeczy we wniosku o upadłość konsumencka jest wykazanie wszystkich nieruchomości jeżeli takie posiadasz.

Pamiętaj! Udział w rowach melioracyjnych czy też drogach dojazdowych, o których możesz nawet nie pamiętać to też jest nieruchomość. “Zatajenie” nieruchomości może skutkować oddaleniem wniosku o upadłość. Czy wiesz jak sprawdzić czy posiadasz na siebie nieruchomości/udziały w nieruchomości?

Więcej informacji na temat postępowania upadłościowego

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

To jest Twój główny cel – ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Dzięki temu przejdziesz do kolejnego etapu jakim jest likwidacja majątku, ustalenie dokładnych kwot zadłużenia, a kolejnym plan spłaty.

Kancelaria prawna

Jeżeli masz wybraną to świetnie. Jeżeli się wahasz to sprawdź nas. Wybór dobrej kancelarii w upadłości konsumenckiej niewątpliwie zapewnia wsparcie merytoryczne i psychiczne. Oczywiście każdy może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej samodzielnie.

Jak złożyć wniosek

Wniosek ma kilka stron. Jego wypełnienie nie powinno dla nikogo stanowić problemu, jednakże to co w nim zawrzemy ma znaczenie w kontekście planu spłaty wierzycieli. Wniosek upadłości osoby fizycznej składa się do właściwego Sadu, do wydziału gospodarczego. Jeżeli w Twoim sądzie nie ma wydziału gospodarczego to będzie to Sąd Rejonowy z większego miasta.

Ogólne informacje – upadłości konsumenckiej osoby

Instytucja upadłości konsumenckiej powstała po to, aby ludzie mogli się oddłużyć, wrócić na rynek pracy i zacząć płacić podatki. Procedura ogłoszenia upadłości na tym etapie na jakim Ty potrzebujesz się znać jest raczej prosta. Tematyka upadłości konsumenckiej reguluje prawo upadłościowe, adwokat upadłość konsumencka jest w stanie przeprowadzić postępowanie upadłościowe i doprowadzić do sytuacji, w której nastąpi umorzenie długów. PKFO.PL ma bogate doświadczenie w zakresie upadłości konsumenckiej. W celu przygotowania wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej osoby lub firmy powinieneś zamówić bezpłatną konsultację. Umorzenie zobowiązań jest skutkiem ogłoszenia upadłości, ustalenia planu spłaty i zrealizowania przez Ciebie tego planu spłaty. Zasady ogłoszenia upadłości ostatnimi czasy zostały mocno poluzowane. Gdy nastąpiło ogłoszenie upadłości osoby lub gdy dłużnik prowadzi działalności gospodarczą to komornicy są zmuszeni do umorzenia postępowań. Od teraz syndyk upadłości konsumenckiej wyznacza planu spłaty długów, zajmuje się regulowaniem zobowiązań wobec wierzycieli.

Porozmawiajmy

  Imię i nazwisko:
  Temat rozmowy: