Jak sprawdzić swoje zadłużenie?

Inwestujesz 5 minut czytania- otrzymujesz potężną dawkę wiedzy

Jak sprawdzić swoje zadłużenie?

Zapewniam Cię, że po przeczytaniu tego wpisu będziesz wiedział jak sprawdzić swoje zadłużenie. Wpis ten dedykowany jest osobom, które chcą wiedzieć jak sprawdzić swoje zadłużenie, bo chcą zrobić porządki finansowe i kompletują dokumenty do upadłości konsumenckiej. Problemy finansowe powodują to, że aby jakoś żyć i nie zrobić sobie większych problemów niż mamy musimy je wyprzeć. Zapewniam Cię, że wiem coś o tym, bo też je miałem. Sytuacja w której się znajdujemy przez problemy finansowe powoduje, że gdy dojrzewasz do decyzji spłacie długów lub do decyzji o upadłości konsumenckiej za bardzo nie wiesz gdzie masz długi, jakie one były i gdzie ich szukać. Coś pamiętasz, coś kojarzysz, trochę dokumentów wyrzuciłeś, trochę znalazłeś itd. Dlatego pomogę Ci znaleźć wszystkie długi. 

Możesz to zrobić sam po przeczytaniu tego wpisu, a możesz do nas przyjść i zrobimy to za Ciebie:)

0
Przeprowadzonych upadłości
0 mln zł
Na kwotę ponad
Jak sprawdzić swoje długi?

Jakie informacje tutaj znajdziesz:

 • jak sprawdzić swoje zadłużenie;
 • Jak sprawdzić długi u komornika;
 • Jak sprawdzić długi w Urzędzie Skarbowym;
 • Jak sprawdzić długi w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych;
 • Jak sprawdzić długi bankowe;
 • Jak sprawdzić rejestry BIK i BIG;
 • Jak sprawdzić czy są wystawione na Ciebie nakazy zapłaty;
 • Jak sprawdzić długi, które zostały sprzedane do firm windykacyjnych.

Jaki informacji tutaj nie znajdziesz:

Nie dowiesz się jak sprawdzić długi:

 • po zmarłej osobie;
 • małżonka;
 • osoby z zagranicy;
 • osoby trzeciej;
 • na nieruchomości;
 • za granicą Polski;
 • firmy, której nie jesteś właścicielem.
Jak sprawdzić swoje zadłużenie- na skróty:
  Add a header to begin generating the table of contents

  Szukanie długów

  Zatem zabieramy się za jeden z pierwszych elementów przygotowujących Cię do upadłości konsumenckiej jakim jest – Znalezienie i zrobienie Zestawienia Długów.

  Zestawienie długów

  Weź kartkę papieru albo utwórz nowy dokument w Excell, podziel go na 2 części. Jedną kolumnę zatytułuj: Nazwa Wierzyciela (czyli nazwa tego u kogo masz dług), a drugą kolumnę nazwij: Kwota do spłaty.

  Powrót do przyszłości jako pierwszy krok na drodze do tego, aby odnaleźć swoje długi.

  Jeżeli lubisz sobie ułatwiać życie to zacznij od tego. Twój mózg to skarbnica wiedzy i wspomnień. Wspomnienia dobre i traumatyczne bardzo mocno są w nas zakorzenione i jesteśmy w stanie bardzo szybko je przywołać. Co ciekawe te traumatyczne są mocniejsze i łatwiej po nie sięgnąć. Usiądź wygodnie, zadbaj o to, aby nikt Ci nie przeszkadzał, zamknij oczy jeżeli Ci to pomoże i  sięgnij pamięcią do przeszłości. Jestem przekonany, że o ile kwoty możesz nie pamiętać jakiegoś wierzyciela w skarbnicy swojej pamięci na pewno znajdziesz. Jeżeli to mamy to przechodzimy do kolejnego kroku. Zapewniam Cię, że z każdym kolejnym będzie już tylko łatwiej.

  Jeżeli chcesz dokładnie sprawdzić zadłużenie- przeszukaj miejsce zamieszkania.

  Wiem, że może czegoś innego spodziewasz się w drugim punkcie, bo przecież takie coś to oczywistość. Jednakże bardzo wielu osobom jest ciężko zrobić nawet tylko to, dlatego o tym wspominam. Bardzo często się z tym spotykam i wiem, że ciężko jest wrócić do przeszłości i przeglądać te “papiery”. Dlatego jeżeli naprawdę chcesz sprawdzić swoje długi zrób to. Jak nie chcesz tego robić to możesz do nas przywieźć te walizki, pudła i segregatory i zrobimy to za Ciebie

  Sprawdź 2 główne rejestry zadłużeń, czyli BIK i BIG.

  BIK – Biuro Informacji Kredytowej

  Załóż tam konto. Zapewne jako osoba z problemami finansowymi nie masz konta w banku (wolnego od zajęć komorniczych) dlatego aby założyć tam konto szybko nie będziesz w stanie zrobić przelewu na 1 zł, który uwierzytelni Twoją tożsamość. Dlatego Zakładając Konto na https://www.bik.pl wybierz opcję potwierzdenia tożsamości: listem poleconym. W liście otrzymasz kod i w taki sposób potwierdzisz swoją tożsamość. Czas oczekiwania na list ok 10 dni roboczych, w praktyce szybciej. W BIK widzimy w jakich bankach były kredyty, kiedy były  brane, mamy dostęp do historii ich spłaty. Co najważniejsze widzimy też czy zostały sprzedane do firm windykacyjnych! 

  BIG – Biuro Informacji Gospodarczej

  W przeciwieństwie do BIK, w którym widać zobowiązania w instytucjach finansowych tutaj poza tymi zobowiązaniami (nazwy banków są ukryte, dlatego pobierasz BIK) widać przede wszystkim zobowiązania gospodarcze, czyli zaległe płatności za: różne umowy, telefony, abonamenty, śmieci oraz inne. Zakładając konto na https://www.big.pl  wybierz opcję: Konsument i nie daj się naciągać na żadne abonamenty. Potrzebujesz to zrobić tylko raz. W naszej firmie mamy dostęp do raportów BIG i możesz  za naszym pośrednictwem sprawdzić swoje długi, dlatego tak naprawdę nie musisz się tu rejestrować, jeżeli masz w planach skorzystać z naszych usług upadłości konsumenckiej lub badania przedawnienia długów.

  Inne rejestry zadłużeń pomogą sprawdzić zadłużenie:

  • KRD
  • KBIG
  • ERIF
  • ZBP

  Wyżej wymienionych rejestrów nie musisz sprawdzać na tak wczesnym etapie jakim jest zrobienie ogólnego Zestawienia Długów. Praktyka pokazuje, że zobowiązania z BIK i BIG dublują się w w.w rejestrach. Jeżeli czasem nie możemy czegoś znaleźć i dowiadujemy się od Klienta, że jakoś mało tych długów to wtedy posługujemy się tymi rejestrami.

  Załóż profil na E-SĄD w Lublinie, aby dowiedzieć się gdzie masz długi.

  Sąd brzmi groźnie, ale nie tym razem. To jest baza nakazów zapłaty, które prawdopodobnie zostały na Ciebie wystawione w tym Sądzie. Także dla nas to jest kopalnia dokumentów do upadłości. Założenie profilu nic nie kosztuje i zajmuje maksymalnie 48 godzin. Poniżej zamieszczamy instrukcje.

  Rejestrujesz się tu: https://www.e-sad.gov.pl/rejestracjaWybor.aspx

  Tutaj proszę posługiwać się danymi/adresem aktualnym (najlepiej adres zameldowania) – chodzi o to aby była zgodność z danymi w dowodzie osobistym/podawanymi przy ubieganiu się o dowód.

  Aktywujesz link: Po zarejestrowaniu konta, od razu przyjdzie na maila link aktywacyjny. Link ma krótką ważność. Proszę pamiętać, aby  go kliknąć zaraz po rejestracji. 

  Potwierdzają Twoją tożsamość: Potem do 48 godzin będzie miała miejsce weryfikacja tożsamości(nikt nie będzie się z Tobą kontaktował, Sąd w sposób zdalny to weryfikuje dlatego ważna jest wspomniana wyżej zgodność danych). Gdy tożsamość zostanie potwierdzona, a konto utworzone proszę zalogować się do usługi pobrać dokumenty z sekcji: Moje Nakazy i pobrać je na komputer.

  Wyślij pisma do lokalnych komorników, aby sprawdzić zadłużenie.

  Kolejna kopalnia wiedzy to oczywiście komornicy, którzy obsługują rewir Twojego miejsca zamieszkania, a tak dokładniej to chodzi o miejsce Twojej aktywności zawodowej. Ja w okresie zadłużeń mieszkałem w Skierniewicach, mimo tego, że przeprowadziłem się do Warszawy to dla mnie kopalnią wiedzy gdy wziąłem się za swoje długi byli komornicy ze Skierniewic, a nie Warszawscy.

  Wyślij pisma do US i ZUS aby dowiedzieć się czy masz długi wobec Skarbu Państwa.

  Dzięki temu, że dowiesz się czy masz zaległości podatkowe w Urzędzie Skarbowym lub w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznym (bo być może prowadzisz lub prowadziłeś firmę). Co więcej kolejnym dodatkowym autem wysyłki pism do tych instytucji jest to, że to właśnie do nich zgłaszają się komornicy, aby nie przekazywali nadwyżek z tytułu zwrotu podatków (US) Tobie tylko im na poczet spłaty zadłużenia lub aby dokonywali potrącenia z tytułu emerytury lub renty (ZUS). Tutaj dowiesz się jacy komornicy z całej Polski pytali o Ciebie:), a to  kolejna dawka ciekawych informacji i tropów w poszukiwaniu zadłużeń.

   

  Wzór pisma o ustalenie długów

  Jak sprawdzić swoje zadłużenie w internecie

  Jeżeli to co do tej pory pozyskaliśmy wydaje się być wystarczające, i uważasz, że mniej więcej tak mogły kształtować się Twoje długi to temat mamy zakończony. Jeżeli jednak brakuje nam jakichś długów to wysyłamy maile do firm windykacyjnych, które skupują długi:

  • Kruk/Prokura
  • Eos
  • Ksi
  • Ultimo
  • Hoist
  • Best
  • Raport 
  • Intrum Justitia
  • Debito
  • easyDebt
  • Horyzont
  • Kredyt Inkaso

  Na tym etapie nie musisz tego robić. Możemy to zrobić jako element zamykający przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką.

  Ile trwa szukanie długów?

  Na znalezienie długów, czyli wysłanie pism oraz odpowiedź z instytucji to czas około 30 dni. Niestety często zdarza się tak, że komornicy nie odpisują i wtedy należy wysłać pisma ponownie. W związku z tym należy założyć, że skompletowanie całej dokumentacji do upadłości konsumenckiej może zająć od 30 do 60 dni.

  Pomagamy znaleźć długi

  Jesteśmy prawdopodobnie jedyną firmą, która zajmuje się upadością konsumencką w Warszawie i  pomoże Ci w poszukiwaniu długów. Mówię o tym bo takie informacje słyszę od Klientów, z którymi nikt nie chciał rozmawiać, bo nie wiedzieli gdzie mają długi i sugerowano im przyjść dopiero jak je znajdą. Zdaję sobie sprawę z tego, że to jest czasochłonne, a przede wszystkim wiem i uważam, że masz prawo do tego, aby nie chciało Ci się tego robić – bo to męczy psychicznie. Dlatego w naszej firmie specjaliści również przygotują za Ciebie wzory pism, a gdy je podpiszesz wyślą za Ciebie na poczcie:) 

  Cały proces związany z upadłością konsumencką przygotowałem tak aby był dla Ciebie jak najbardziej przyjazny. Chyba mi się udało:)

  Czy potrzeba Ci czegoś jeszcze, aby zacząć Nowe Finansowe Życie?

  Potrzebujesz wiedzieć co możesz zrobić z długami. Wszystko zależy od tego jaka jest Twoja obecna sytuacja materialna. Czy problemy finansowe były tylko chwilowe i już zarabiasz czy być może nadal jest źle. Zrób test upadłościowy i sprawdź jakiego kalibru są Twoje problemy finansowe.

  Porozmawiajmy

   Imię i nazwisko:
   Temat rozmowy: