O mnie

Cześć! Cieszę się, że przekroczyłeś moje internetowe progi – rozgość się. Nazywam się Albert Ligman i od 2008 roku rozwijam się i swoją działalność. Od tego czasu pomogłem setkom Klientów w realizacji ich celów. Działam w sektorze:

 • Finansowanie (od 2008 r.)
 • Nieruchomości (od 2018 r.)
 • Problemy Finansowe (od 2018 r.)
Stworzyłem sobie takie miejsce, w którym realizuję się zawodowo i pomaga mi to wieść ciekawe życie. PKFO to mała firma. Starannie dobieram osoby, z którymi pracuję. Obecnie jest nas 4. Prywatnie: kalistenika, gotowanie, tworzenie filmów, podróże i korzystanie z życia. 

Jakie okoliczności mnie tu doprowadziły?

1989-2007

Sytuacja w domu

Do czasu liceum rodzice zapewniali mi wszystko, a nawet więcej niż potrzeba. Nie jest to historia w w takim stylu, że wychowałem się w biedzie, a ojciec był alkoholikiem. Było naprawdę dobrze. Mama bankierka, tata maszynista. Trenowałem Judo i zostałem brązowym medalistą Polski juniorów. Zanim tam pojechałem złoto w województwie też było. Przestałem, bo doznałem 3x kontuzji stawu skokowego, poza tym z dzisiejszej perspektywy dalszy rozwój mojej kariery sportowej nie byłby możliwy bo byłem za słaby psychicznie. Technika super, ale głowa nie taka jak powinna być.

1989-2007

2007

Kryzys i pierwsze kredyty

Po 2007 roku wszystko się wywróciło. Wtedy też, aby pomóc rodzinie wziąłem pierwsze kredyty, które jak się możesz domyślić – za kilkanaście miesięcy przestały być regularnie spłacane. Następnie wyglądało to tak: windykacja, praca na czarno, ucieczka przed komornikiem. Gdy znalazłem się pod ścianą wiedziałem, że tylko własny biznes pozwoli mi z tego wyjść, bo na etacie nie wypłacę się przez wiele, wiele lat. Nie chciałem wyjeżdżać z Polski!

2007

2008-2010

Szukanie szczęścia w MLM

Zanim jednak poszedłem na swoje szukając szybkich pieniędzy dałem się omamić wizją biznesu przez duże B i niesamowitych zarobków w działalności typu MLM. Po 2 latach mimo tego, że coś zarabiałem przejrzałem na oczy i się wycofałem.

2008-2010

2009-2015

Pierwsze kroki na swoim

Jak pomyślałem (kiedyś) tak zrobiłem, w roku 2009 otworzyłem działalność gospodarczą i rozpocząłem działalność związaną z pośrednictwem kredytowym. Ten okres to była walka z cieniem i demonami z przeszłości. Kiedyś miałem żal, ale obecnie nie żałuję tego co się wydarzyło. Dzięki temu dzisiaj nie żyję na kredyt. Odnalazłem w tym wielką lekcję, którą dostałem gdy wchodziłem w dorosłość. W trakcie pracy jako pośrednik kredytowy zdobyłem masę wiedzy związanej z nieruchomościami, a sporadycznie miałem też do czynienia z Klientem, który nie kwalifikował się do systemu bankowego. W tym czasie wykonywałem też masę prac dorywczych, aby mieć na życie, bo firma nie przynosiła dochodów. 

2009-2015

2016-2018

Punkt zwrotny

W roku 2016 coś się odkorkowało i zacząłem stawać na nogi. Pojawili się pierwsi Klienci z rekomendacji (ktoś wreszcie zaczął doceniać, że to co robię warto polecać innym znajomym). Oczywiście nie wzięło się to znikąd, w tym czasie wiele też się nauczyłem i zrozumiałem w kwestii prowadzenia biznesu. Praca nad sobą, samodyscyplina gdy pracujesz z domu, zmiana środowiska, książki, szkolenia czy organizacja spotkań networkingowych też miały w tym swoją zasługę. Nauczony doświadczeniami, które mnie dotknęły i moją rodzinę lub które widziałem u innych w trakcie mojej drogi biznesowej zdałem sobie sprawę z tego, że musze zdywersyfikować swoje usługi. Co idealnie się responduje z obecną sytuacją (2022), gdy piszę ten wpis kiedy to z powodu wysokich stóp procentowych nie zarabiam na kredytach. Zacząłem realizować pierwsze inwestycje w nieruchomości oraz szukałem rozwiązań na problemy finansowe Polaków.

2016-2018

2019-

Tak jest obecnie!

Zdobytą wiedzę z zakresu finansowania, nieruchomości i problemów finansowych w połączeniu z moją wytrwałością i rzetelności wykorzystuję w biznesie. Skutecznie realizuję cele moich Klientów. 

Nie podejmuję się wszystkich zleceń. Ta praca to duża część mojego życia dlatego ważne jest dla mnie z kim i jak je spędzam. 

Częściej szukam sposobów na realizację celów moich Klientów niż powodów do odmowy, ale bardzo ważne jest dla mnie to z kim mam przyjemność pracować. Wiem co mogę, dlatego jeżeli nie jestem w stanie czegoś zrobić informuję od razu i nie podejmuję się takiego zlecenia szanując swój i Twój czas.

2019-

Na podstawie tego co zobaczyłem, czego się nauczyłem i jakie transakcje przeprowadziłem ukształtowałem w sobie pewien pogląd. Można powiedzieć, że to jest odpowiedź na pytanie: Dlaczego robię to co robię w biznesie?

Uważam, że sukcesy i problemy to następstwa podejmowanych decyzji. Decyzje podejmujemy w oparciu o wiedzę, niewiedzę, opinie innych lub lekkomyślność. Nie umiemy cofnąć czasu, ale głęboko wierzę, że dzięki zaangażowaniu, nauce z doświadczeń innych oraz aktualnej wiedzy możesz podejmować możliwie najlepsze decyzje.

Finansowanie | doradca kredytowy

Co robię
Dlaczego to robie?
 • Branży kredytowej w 2008 roku nauczyła mnie moja mama i tak już zostało.
 • W tej branży dochód vs. czas pracy- ma wyjątkowo dobre wskaźniki. Jeden kredyt to więcej niż średnia krajowa.
 • Nie lubię przepłacać i lubię dostarczać Klientom najtańszy pieniądz z rynku.
 • Różnica na kredycie w wysokości 500.000 zł, na 30 lat pomiędzy najtańszym, a najdroższym bankiem w 2022 roku wynosiła ok 280.000 zł. Zawsze dostarczam najtańsze kredyty!

Nieruchomości | inwestor i pośrednik

Co robię
Dlaczego to robię?
 • Inwestuję w nieruchomości. Możesz ze mna wspólnie zarabiać.
 • Sprzedaję nieruchomości - być może mogę sprzedać Twoją.
 • 90% nieruchomości sprzedaję na 3 prezentacji.
 • Szukam na zlecenie konkretnych nieruchomości.
 • Specjalizuję się w nieruchomościach trudnych, udziałach i zadłużonych.

W latach 2020-2022 osoby ze mną inwestujące zarobiły ok. 3 000 000 zł.

Problemy finansowe | oddłużanie lub upadłość konsumencka

Co robię
Dlaczego to robię?
 • Prawna ochrona Twojego majątku
 • Wstrzymanie egzekucji komorniczej z nieruchomości
 • Badanie przedawnienie długów
 • Restrukturyzacje i upadłości

W latach 2019-2022 oddłużyłem 86 osób na kwotę ponad 48 000 000 zł.