fbpx
Obsługa klienta: Puławska 67, 02-595 Warszawa

PROFIL KLIENTA
Imię: Beata. Przedsiębiorca. Wiek: 55 lat. Saldo zadłużenia: 200.000 PLN

1.DLACZEGO ZDECYDOWAŁ SIĘ PAN/PANI NA ZŁOŻENIE WNIOSKU (CO POMOGŁO W PODJĘCIU DECYZJI), ABY OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ?

Prowadziłam działalność gospodarczą , mąż pracował na etacie. Komornicy zabierali mężowi 50%wynagrodzenia z pensji oraz zablokowali nam wszystkie rachunki bankowe , gdzie wpływała reszta wynagrodzenia oraz moje faktury z działalności , Faktury też miałam zablokowane bezpośrednio u moich kontrahentów.Część faktur wpływała na zablokowane konta. Nie mieliśmy środków do życia , nie mogliśmy zapłacić telefonów, zatankować samochodów , kupić jedzenia dla całej rodziny , zapłacić rachunków za prąd , wodę, ogrzewanie.

2. CO SPOWODOWAŁO, ŻE W PANA/PANI ŻYCIU POJAWIŁY SIĘ PROBLEMY FINANSOWE?

Podjęłam decyzję o rozszerzeniu działalności , zrobiłam projekt z dotacji unijnych , ale w między czasie zmieniły się przepisy , chciałam też kupić nieruchomość , niestety trafiłam na złodzieja ,wpłaciłam zadatek w dużej wysokości ( reszta miała być w kredycie) .Złodziej sprzedał nieruchomość następnego dnia po otrzymaniu zadatku, zamknął działalność , wyzbył się całego swojego majątku ( przepisując na rodzinę )pieniędzy nam nigdy nie oddał ( dostał wyrok w sądzie- wyrok nie został wykonany , pieniądze nie zostały oddane) Sąd stwierdził ,że“złodziej” jest biedny , jest na utrzymaniu żony i miał dobrą wolę bo wpłacił 2 razy po 200,- PLN.

3. CZY, A JEŻELI TAK TO JAK PROBLEMY FINANSOWE PRZEŁOŻYŁY SIĘ NA RELACJE Z RODZINĄ I ATMOSFERĘ W DOMU?

Atmosfera w domu się bardzo pogorszyła, nie mieliśmy pieniędzy na chleb , jeden samochód musieliśmy sprzedać , aby spłacić kredyt inwestycyjny ( nie zapłaciliśmy dwóch rat– komornik chciał zlicytować samochód za bezcen), drugi samochód był w leasingu ( przyszli panowie i zabrali kluczyki i samochód – 3,5 roku spłaty oraz wkład własny 20.000,- ani pieniędzy , ani samochodu). Nie zapłaciliśmy za prąd ( panowie weszli na słup i odcięli prąd), nie zapłaciliśmy za wodę – pracownicy wodociągów, zakręcili nam wodę.

4. CZY PROBLEMY FINANSOWE ODBIŁY SIĘ NA ZDROWIU?

Niestety tak…cieszymy się ,że ten koszmar już się skończył…ja zostałam z nerwicą serca, nadciśnieniem i nadwagą, mój mąż topił smutki przy alkoholu i nie cieszył się już z naszego domu , który kupiliśmy za gotówkę 20 lat temu, kiedy powiększała się rodzina. Miał to być dom rodzinny.Dzieci przeżyły traumę.

5. W JAKIEJ WYSOKOŚCI MIAŁ PAN/PANI ZADŁUŻENIE?

Finalnie gdy już nie dawałam sobie rady do spłaty zostało mi 200.000 zł

6. ILE CZASU ZAJĘŁO PANU/PANI ZŁOŻENIE WNIOSKU, OD MOMENTU PODJĘCIA DECYZJI,ŻE CHCĘ OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ?

Najpierw chcieliśmy odzyskać pieniądze od “złodzieja” , zaczęliśmy robić Skargę Pauliańską ,pisaliśmy pisma do komorników, żeby nam nie zabierali wszystkiego , bo nie mamy na chleb i na utrzymanie i wyżywienie rodziny ….niestety nawet nie dostawaliśmy odpowiedzi …kilka biur prawnych podjęło się tematu Skargi Pauliańskiej , nigdy nie doprowadzili tematu do końca …Ja po 2 latach byłam zmuszona zamknąć działalność , ponieważ pracowałam ,wystawiałam faktury ,które w 100% trafiały do komornika …nie miałam z czego zapłacić ZUS i US i wzrastało zadłużenie Podjęłam decyzję i od razu złożyłam wniosek .

7. CO BYŁO NAJTRUDNIEJSZE, ABY PODJĄĆ DECYZJE O ZŁOŻENIU WNIOSKU O OGŁOSZENIU UPADŁOŚCI?

Upadłość zawsze kojarzyła mi się niezbyt dobrze , z bankructwem , że przez najbliższych 10 lat nie będę mogła prowadzić działalności.( jeszcze nie zapadł taki wyrok ale jest takie ryzyko) Chciałam sama sobie poradzić , pracować ciężko dalej ,spłacać komornikowi ,odzyskać pieniądze od “złodzieja”.

8. CZEGO SIĘ PAN/PANI NAJBARDZIEJ OBAWIAŁ?

Nie bardzo wierzyłam ,że będzie takie biuro , które mi pomoże … Ze Skargą Pauliańską nie wyszło, pomyślałam ,że w naszym kraju “złodzieje” mają większe prawa niż uczciwi obywatele.Znalazłam Polską Kancelarię Finansową i dziękuję Bogu ,że los się do mnie znowu uśmiechnął.

9. ILE TRWAŁO POSTĘPOWANIE W SĄDZIE?

Przed wigilią 2018 został złożony wniosek, na początku marca miałem ogłoszoną upadłość.

10. JAK PRZEBIEGA ROZPRAWA W SĄDZIE I CZY TO BYŁO BARDZO STRESUJĄCE?

Do dzisiaj jestem bardzo mile oczarowana , Kancelaria zajęła się wszystkim , ja miałam spotkanie jedynie z Syndykiem nawet w ich towarzystwie , nie byłam nawet na rozprawie w Sądzie bo wniosek był tak dobrze napisany, ze Sąd mnie nie wzywał.

11. JAK SIĘ PAN/PANI CZUŁ GDY UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA ZOSTAŁA OGŁOSZONA?

Płakałam ze szczęścia i mój mąż też …dzieci patrzyły na nas z nadzieją, na nareszcie lepsze życie…

12. JAK WYGLĄDAJĄ KONTAKTY Z SYNDYKIEM?

Bardzo spokojnie , konkretnie . Syndyk wyrozumiały .Pierwszy kontakt osobiście , a następnie wszystko pilotuje Polska Kancelaria Finansowa .

13. CO SIĘ DZIEJE ZARAZ PO OGŁOSZENIU UPADŁOŚCI – PANA/PANI DOŚWIADCZENIA

Polska Kancelaria Finansowa nad wszystkim czuwa ,kontaktuje się ze mną, z mężem , z Syndykiem , o wszystkim informuje na bieżąco …wspaniali ludzie ….Nie muszę się o nic martwić, wiem ,że jestem w dobrych rękach i jestem spokojna .Zaufanie w 100%.

14. CZY NIE PRZESZKADZA PANU/PANI TO, ŻE PRAWDOPODOBNIE PRZEZ NAJBLIŻSZE 10 LAT NIE BĘDZIE MÓGŁ PAN/PANI WZIĄĆ KREDYTU?

Absolutnie NIE.

15. JAKICH RAD UDZIELIŁBY PAN/PANI OSOBOM, KTÓRE ZASTANAWIAJĄ SIĘ OD DŁUŻSZEGO CZASU CZY PODJĄĆ DECYZJĘ, ABY OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ?

Kochani , zróbcie to od razu ,podejmijcie decyzję oddajcie swoje sprawy w ręce doświadczonej Kancelarii Finansowej ( ja jeszcze walczyłam, czekałam , myślałam że razem z mężem sobie poradzimy ), uczcie się na moich błędach …ja za dużo straciłam zdrowia …lepiej być spokojnym i zacząć żyć od nowa …uwierzcie mi naprawdę warto …każda minuta, każdy dzień ,każdy miesiąc bez podjęcia decyzji , działa na niekorzyść.

16. Z PERSPEKTYWY CZASU- CZY TO BYŁA DOBRA DECYZJA, CZY MOŻE JEJ PAN/PANI ŻAŁUJE?

NAJLEPSZA W ŻYCIU

17. JAKIE MA PAN/PANI PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ?

Zmieniłam branżę, nie potrzebuję działalności , wracam do “normalności”, zaczęłam pisać książkę, opisującą jak “TO WSZYSTKO” przeszłam , może będzie inspiracją dla osób ,które nie widzą sensu życia , które nie mogą się podnieść z koszmaru ( w którym się znajdują nie z własnej winy ) rozmyślam też nad blogiem , pomyślałam że będzie szybciej , bo wiem jak bardzo wszyscy, którzy są przed upadłością potrzebują pomocy i wsparcia …ZACZYNAM ŻYĆ NA NOWO Z CAŁĄ MOJA RODZINĄ i każdego dnia dziękuję ,że wszyscy przetrwaliśmy ten koszmar – braku pieniędzy, komorników, upokorzenia ,brak zrozumienia . Wyszliśmy z tego wszyscy , cała rodzina … udało nam się uratować związek małżeński i jesteśmy teraz silni , przetrwaliśmy razem z czwórką dzieci ..

NA KONIEC PROSIMY O UDZIELENIE OPINI NA TEMAT JAKOŚCI ŚWIADCZONYCH USŁUG

PKFO jest jedyną Firmą w Polsce , która mi pomogła. Odbijałam się od wielu firm i prawników. Oni są jacyś tacy normalni i bardzo konkretni. Poprowadziliście sprawę bardzo profesjonalnie od początku do końca .Nie musiałam się niczym martwić , na bieżąco byłam informowana o toku postępowania .Wszystko miałam wytłumaczone bardzo dokładnie .Dostałam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania . Pomogła w wypełnieniu dokumentacji . Mogę tą sytuację porównać do Profesora Lekarza Specjalisty ,gdzie przychodzi pacjent zrezygnowany i ma cały plik kartek z badaniami i wie ,że umrze … a Lekarz ratuje mu życie.Robi wszystko , aby pomóc , przegląda papiery , pyta, tłumaczy , rozwiewa wątpliwości , odpowiada na trudne pytania, ustala datę badań , operacji ….pacjent jest spokojny , przechodzi przez cały proces i ma uratowane życie . PKFO URATOWAŁA ŻYCIE mnie i całej mojej rodzinie.

KATEGORIE WPISÓW